Velké srovnání

3D modely versus 360° produktové spiny

minulém díle našeho seriálu o technologických zombies jsme si představili 360° produktové spiny, které se vrátily na scénu elektronického retailu jako bumerang. Pojďme nyní podrobně (a trošku vážněji) rozebrat, v čem se technologie přesně liší a proč by měl každý rozumný člověk, který chce své produkty prodávat ve 21. století, sáhnout po 3D skenování.

360° produktový spin

3D model získaný skenováním

Dívali jste se pozorně? Pokud ano, určitě jste si všimli řady rozdílů, které si rozebereme v tabulce níže. A přidáme některé, které nejsou zjevné na první pohled, ale objevíte je po podrobném prozkoumání nabídky poskytovatelů 360° focení. Nebo – a to je ta horší varianta – až jim začnete sypat své peníze, a už nebude cesty zpět. 

Kategorie360° spiny3D skenování
Technologie z rokucca 2000cca 2017
Rozlišenícca 24 MPx> 100 MPx
Velikost jednoho skenu300 - 500 MB10 - 15 MB
Pozorovací úhlyPouze předvolenéNekonečně možností
PoužitelnostPouze webKdekoliv
Zobrazení na mobiluOmezené, vysoká kompreseNeomezené, plná kvalita
Kombinace zoom+otočeníNení podporovánoLibovolně
Cena za uložení skenůobvykle od 1500 EUR / měsícobvykle 0 EUR / měsíc
Sken a zpracováníManuálníPlně automatické
Nárůst prodejů produktu5 - 10 %30 - 50 %

Z tabulky výše je zjevné, že jediným argumentem pro 360° spiny se zdá být cena za jeden sken, která se pohybuje kolem 1000 Kč. Ale i toto zdání klame. Z našich interních výpočtů vyplývá, že (v závislosti na obratu) se už u zboží za stovky až nižší tisíce korun vzhledem k navýšení prodejů vyplatí jít po lepší – a hlavně perspektivnější  – technologii. Zejména s ohledem na množstevní slevy, které jsme schopni poskytnout. 

Pokud zvolíte 3D skenování, odpadají vám také náklady na údržbu a povinné uložení naskenovaných objektů v cloudových úložištích poskytovatelů, A právě ty jsou základním kamenem úrazu všech prodejců 360° spinů. A oni o tom neradi mluví. 

Pokud vás technologie zaujala, určitě se na nás neváhejte kdykoliv obrátit. Rádi s vámi probereme možnosti nasazení právě na vašem e-shopu. Nechcete přeci patřit mezi technologické dinosaury! 🙂

3D scanning with Precismo is a highly accurate, yet cost-effective way for creating original 3D content for retail, entertainment, media, gaming and other similar industries of the 21st century.

We also closely collaborate with industry leaders in Czech Republic to provide quality control and non-destructive testing solutions across all relevant fields.

©2017-2020 Precismo s.r.o., a 3D scanning company
based in Rudná near Prague, Czech Republic
phone +420 910 125 245 | mail info@precismo.com

Don't forget to follow
us on social media

30 % discount FOR everyone. Limited time only!

Days
Hours
Minutes
Seconds

We understand you might be in trouble making original 3D content in the middle of a pandemic. So here's a coupon for you, valid till the end of May. Just add it as a note to your order.

COVID30OFF