Slasti a strasti COO v technologickém startupu

Pro Pavla Havránka je Precismo první velkou zkušeností ve startupovém světě

V IT světě se profesně pohybuji už téměř 30 let. Získal jsem velmi cenné zkušenosti z velkých korporací s obrovským zázemím a stovkami až tisíci zaměstnanci. Co mě ale vždycky trápilo je to, kolik energie a času je třeba ve velkých firmách vynaložit na jakoukoliv inovaci či změnu. Světlou výjimkou byl v tomto jen Datart (sice přes tisíc zaměstnanců, ale rozhodně ne korporát).

Když mi loni na podzim na stole přistála nabídka dělat provozního ředitele neboli COO ve startupu PRECISMO, byl to přesně ten důvod, proč jsem se rozhodl do toho skočit po hlavě. Nevěděl jsem přesně co čekat, kromě toho, že všechno, na co jsem byl dosud zvyklý, bude úplně jinak. Počínaje tím, že nás v ve firmě nebude tisíc, ale třeba jen deset a na každou typizovanou pracovní činnost nenajdu specialistu, o kterého se mohu opřít, a to jak z pohledu času, tak znalostí.

Člověk se musí naučit strašně rychle spoustu činností, které nikdy nedělal, ale odměnou je nejen pestrost, ale i neskutečně velká pružnost.

Taky že jo. Práce v Precismu je ta největší jízda, kterou jsem zatím zažil. Překvapila mě neuvěřitelná energie, která čiší ze všech okolo. Chuť udělat díru do světa. Něco změnit! V korporátu je změna skoro sprosté slovo. Tady je změna/pružnost nutností.

A to není vůbec špatně! Našli jsme slepou uličku? Ok, pojďme zpět a udělejme to jinak. Spálili jsme den, možná dva dny času? To je život. My díky tomu máme unikátní možnost experimentovat a posouvat technologii dál – za hranici toho, co si ostatní myslí, že vůbec jde udělat.

I díky tomu je nás dnes mnohem víc než deset. A to mi dělá opravdu radost.

3D scanning with Precismo is a highly accurate, yet cost-effective way for creating original 3D content for retail, entertainment, media, gaming and other similar industries of the 21st century.

We also closely collaborate with industry leaders in Czech Republic to provide quality control and non-destructive testing solutions across all relevant fields.

©2017-2020 Precismo s.r.o., a 3D scanning company
based in Rudná near Prague, Czech Republic
phone +420 910 125 245 | mail info@precismo.com

Don't forget to follow
us on social media

30 % discount FOR everyone. Limited time only!

Days
Hours
Minutes
Seconds

We understand you might be in trouble making original 3D content in the middle of a pandemic. So here's a coupon for you, valid till the end of May. Just add it as a note to your order.

COVID30OFF