Umělá inteligence je budoucnost

Náš CTO Zdeněk Glazer si 3D skenování bez AI nedovede představit

Jedním z klíčových prvků naší technologie v Precismu je AI (umělá inteligence), respektive umělé neuronové sítě a machine learning. O tom, že tyhle věci budeme při 3D skenování aktivně používat, jsme byli rozhodnutí hned na začátku, když jsme začali skener stavět na zelené louce v září 2017.

Hrozně mě baví pozorovat, jak se naše AI zlepšuje a trénuje na dalších a dalších datech, která jí předkládáme. Myslíte, že stejný pocit zažíval Elon Musk, když pozoroval, jak jeho Tesly „jezdí“ měsíce a možná i roky po virtuálních silnicích, aby vůbec pochopily, co je to středová čára a jak rozeznat značku u silnice od stojícího buvola? 😊

Pracovat s AI a jistou mírou dynamiky je samozřejmě dřina. Je to ta složitější, ale zároveň mnohem zábavnější cesta, než to všechno prostě napsat natvrdo do kódu. 

Pokud byste nám s tím chtěli pomoct, stále hledáme šikovné programátory, kteří by chtěli svoji kariéru nastartovat v dobře našlápnutém technologickém startupu. Těch totiž není nikdy dost.

Příští díl bude na nějakou dobu poslední – chtěl bych v něm napsat pár slov o našem HW a SW. To jsou poslední díly do skládačky, jejíž výsledkem je nejlepší 3D skener na trhu.

Až budu psát na blog příště, doufám, že mi s tím naše AI taky trošku pomůže 🙂

Zdeněk

3D scanning with Precismo is a highly accurate, yet cost-effective way for creating original 3D content for retail, entertainment, media, gaming and other similar industries of the 21st century.

We also closely collaborate with industry leaders in Czech Republic to provide quality control and non-destructive testing solutions across all relevant fields.

©2017-2020 Precismo s.r.o., a 3D scanning company
based in Rudná near Prague, Czech Republic
phone +420 910 125 245 | mail info@precismo.com

Don't forget to follow
us on social media

30 % discount FOR everyone. Limited time only!

Days
Hours
Minutes
Seconds

We understand you might be in trouble making original 3D content in the middle of a pandemic. So here's a coupon for you, valid till the end of May. Just add it as a note to your order.

COVID30OFF