Virtuální obchody

Nakupování v době pandemie

Posledních pár týdnů většinu z nás zastihlo poněkud nepřipravené. Stále více zemí nařídilo obyvatelům nevycházet z domova, pokud to není absolutně nutné. Zároveň ale přetrvává velký zájem o to, aby se kola ekonomiky točila dále. Pro firmy a především obchody se tak přirozeně nabízí otázka: Jak máme dál fungovat, když většina našich zákazníků sedí doma u televize či monitoru? 

První odpovědí jsou samozřejmě klasické e-shopy – jenže nejsou odpovědí jedinou. Náš tým už dlouho předtím, než se objevil první případ nemoci COVID-19, připravoval vlastní řešení pro Virtuální obchody

Nakupování ve virtuální nebo rozšířené realitě (VR/AR) přitom není nic nového. Jde spíše o ověřenou cestu, jak prezentovat a prodávat produkty ve zcela novém prostředí, které je dostupné odkudkoliv. Každým rokem se prodají miliony brýlí pro virtuální realitu, a možnost vyzkoušet si tuto technologii alespoň prostřednictvím mobilního telefonu má téměř každý. Nedostatek uživatelů tedy nepředstavuje pro tuto technologii významnější problém. Nad čím se, samozřejmě, musíme zamyslet, je naše mentalita. Jako společnost stále nejsme úplně připraveni na to, že náš zákazník vypadá přibližně jako slečna na fotografii níže. Pravou však je, že i v tomto se každým dnem zlepšujeme. 

Největší problém, se kterým prodejci válčí, je úplně jiný: Nedostatek kvalitního 3D obsahu pro jejich Virtuální obchody. A právě tady vstupuje na scénu možnost 3D skenování. Naše plně automatická, robotická technologie pro 3D skenování (link v anglickém jazyce) umožňuje získat věrnou virtuální podobu každého produktu během několika málo minut. 3D skenování je bez diskuze nejjednodušší, nákladově nejefektivnější a nepřesnější způsob, jak vytvořit kvalitní 3D modely. 

Řada společností i přesto investuje obrovské množství prostředků do lidí, kteří ručně vyrábějí 3D modely. Naši technologii je možné s ručně vytvořenými modely kombinovat. Platí však, že celkový přesun ke 3D skenování je zřetelný a děje se právě teď. 

Možná jste zkoušeli mobilní 3D skenovací aplikace, jen tak pro radost. Zde si dovolíme malou radu a prosbu zároveň: Nepoužívejte je pro váš byznys. Jsou neohrabané, na skenování potřebujete spoustu času a pevné nervy, a výsledky nestojí za to. Způsob, jakým jsou zachyceny materiály a světelné podmínky, je naprosto nedostačující. 

Profesionální studia pro 3D skenování – jako třeba to, které máme my v Rudné u Prahy – nabízejí firmám možnost získat 3D modely, které mají 100% zachycení materiálů, povrchů i světel, a je možné je použít v jakémkoliv prostředí a za jakýchkoliv světelných podmínek. Modely jsou naskenovány tak kvalitně, že se zkrátka přizpůsobí. Pokud vás zajímá, jak vypadá finální výsledek přímo ve Virtuálním obchodě, podívejte se do galerie níže. Nejedná se o fotografie, ale o screenshoty přímo z brýlí pro Virtuální realitu. 

Pakliže byste si chtěli přečíst více o tom, jak lze 3D skenování využívat pro zábavní průmysl, média, obchody či videoherní studia, klikněte na tento odkaz (v AJ). A budeme moc rádi, když nás kontaktujete a probereme společně vaše dosavadní zkušenosti s 3D světy. Třeba přijdeme na to, jak vám můžeme pomoci. Kontaktní údaje naleznete zde.

3D scanning with Precismo is a highly accurate, yet cost-effective way for creating original 3D content for retail, entertainment, media, gaming and other similar industries of the 21st century.

We also closely collaborate with industry leaders in Czech Republic to provide quality control and non-destructive testing solutions across all relevant fields.

©2017-2020 Precismo s.r.o., a 3D scanning company
based in Rudná near Prague, Czech Republic
phone +420 910 125 245 | mail info@precismo.com

Don't forget to follow
us on social media

30 % discount FOR everyone. Limited time only!

Days
Hours
Minutes
Seconds

We understand you might be in trouble making original 3D content in the middle of a pandemic. So here's a coupon for you, valid till the end of May. Just add it as a note to your order.

COVID30OFF